Johtoryhmä ja johtotiimit

Savon koulutuskuntayhtymän johtoryhmä

Kuntayhtymän johtaja Heikki Helve, puheenjohtaja
Tulosaluejohtaja, rehtori, koulutuspalvelut Birgitta Kankaanpää
Tulosaluejohtaja, rehtori, työelämäpalvelut Rauno Kettunen
Tulosaluejohtaja, yhteiset palvelut Timo Lampinen
Va. tulosaluejohtaja, kehityspalvelut Pirjo Malinen
Tulosaluejohtaja, tilapalvelut Ari Orsjoki
Pääluottamusmies Mauri Nyman (henkilöstön edustaja)
Opiskelijaedustaja Jutta Vihonen
Toimistopäällikkö Tiina Toriseva, sihteeri

Savon koulutuskuntayhtymän johtotiimit

Johtotiimin tehtävänä on edistää ja varmistaa tulosalueelle asetettujen tavoitteiden saavuttaminen sekä tukea koulutuksen järjestäjän onnistumista perustehtävässään.

Kehityspalvelujen johtotiimi

Va. tulosaluejohtaja, kehityspalvelut Pirjo Malinen, puheenjohtaja
Vs. kehityspäällikkö, oppiminen Kristiina Kumpulainen
Kehityspäällikkö, aluekehitys Markku Jokela
Pääluottamusmies Mauri Nyman (henkilöstön edustaja)
Opiskelijaedustaja

Työelämäpalvelujen johtotiimi

Tulosaluejohtaja, rehtori työelämäpalvelut Rauno Kettunen, puheenjohtaja
Oppisopimuspäällikkö Kovanen Raimo
Koulutuspäällikkö Auvinen Hannele
Koulutuspäällikkö Pennanen Päivi
Koulutuspäällikkö Haataja Marko
Koulutuspäällikkö Laurila Marjut
Koulutuspäällikkö Puustinen Ari
Opettaja Rönkkö Maire (henkilöstön edustaja)
Opiskelija Miia Eskelinen-Fingeroos 

Koulutuspalvelujen johtotiimi

Tulosaluejohtaja, rehtori, koulutuspalvelut Birgitta Kankaanpää, puheenjohtaja
Toimialajohtaja, teknologia Jukka Kosunen
Toimialajohtaja, lukio Pasi Leinamo
Toimialajohtaja, palvelut ja hyvinvointi Pirjo Peltola
Opettaja Tuomo Tuomainen (henkilöstön edustaja)
Opiskelijaedustaja Noora Ikäheimonen 

Yhteisten palvelujen johtotiimi

Tulosaluejohtaja, yhteiset palvelut Timo Lampinen, puheenjohtaja  
Talouspäällikkö Sisko Raatikainen
Henkilöstöpäällikkö Mervi Petäsnoro
Opiskelija- ja toimistopalvelupäällikkö Ilse Karhunen
Tietohallintopäällikkö Jukka Partanen
Ravintolapalvelupäällikkö Maritta Pakkanen
Myynti- ja markkinointipalvelupäällikkö Eero Väätäinen
Controller Ulla-Riitta Paappanen 
Pääluottamusmies Anne Kolari (henkilöstön edustaja)
Opiskelijaedustaja

Tilapalvelujen johtotiimi

Tulosaluejohtaja, tilapalvelut Ari Orsjoki, puheenjohtaja
Taloussuunnittelija Virpi Komulainen
Rakennuttaja Tapani Lehmusaho
LVI-asiantuntija Marko Pasanen
Sähköasiantuntija Timo Kauppinen
Rakennustöiden valvoja Marko Vartiainen
Kiinteistösihteeri Arja Heikkinen
Kiinteistönhoitaja Mikko Savonsalmi
Opiskelijaedustaja