Savon ammattiopistossa tutkinnon suorittaneet 1.8.2017-31.1.2018

16.02.2018

Aikuiset
Kuntayhtymä
Nuoret
Oppisopimus
Yleinen

Savon ammattiopistossa tutkinnon suorittaneet 1.8.2017-31.1.2018. (Listalla nimet, joiden julkaisuun on lupa)

SAVON AMMATTIOPISTO, IISALMI

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Agonen Helena

Grönfors Antton Markus Aleksanteri

Immonen Aapo Tapio

Jauhiainen Sari Hannele

Kortelainen Anu Marika

Kouvalainen Laura Mari Heleena

Laitinen Merja Hannele

Lappalainen Petteri Esa Mikael

Loppukaarre Malviina

Martikainen Nuutti Olavi

Snellman Joonas Alarik

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Aaltokoski Mirva Tuulikki

Bogdanova Elena

Haataja Juulia Iita Emilia

Hartikainen Jari Heikki Juhani

Heiskanen Marika Johanna

Hokkanen Nea-Liia Elmiina

Jokela Marja Anneli

Kananen Janne Eino Mikael

Kokkonen Mari Emmi Johanna

Kortelainen Niko Kalervo

Kärkkäinen Mari Anita

Lappalainen Tiina Elina

Partanen Jenni Irina

Pasanen Toni Kristian

Pehkonen Kaisa Riitta Johanna

Primietta Susanna

Pursiainen Janne Tapani

Rissanen Kati Johanna

Rovio Kirsi Helena

Sallo Kaidi

Savolainen Aune Helena

Tikkanen Anna Katriina

Tukiainen Jonna Helena

Ulmanen Krista Marianne

Vuori Tuula Reeta Hannele

 

SAVON AMMATTIOPISTO, MUURUVESI

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä

Matilainen Aapeli

Räsänen Petri Juhani

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri

Huovila Merja Kristiina

Luukkonen Mertsi Lauri Kristian

Tapola Toni Antero

 

SAVON AMMATTIOPISTO, KUOPIO

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Antsov Alex

Halonen Juuso

Kokkonen Joonas Valtteri

Kokkonen Topias Joonatan

Kuosmanen Jere Oskari

Kääriö Salla Maria

Liunala Eetu Väinö Juhani

Lysinen Niko Markus Valtteri

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja

Noronen Teemu Samuel Matias

Autoalan perustutkinto, automaalari

Kikari Anna Katariina

Autoalan perustutkinto, varaosamyyjä

Laitinen Jari Joonas Valtteri

Automaatioasentajan ammattitutkinto

Ansamaa Petri Ilmari

Halonen Erkka Aulis

Nevalainen Aki Markus

Nupponen Lasse Eemeli

Partanen Janne Henri Mikael

Baarimestarin erikoisammattitutkinto

Rautiainen Janne Juhana

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja

Kangaslaakso Antti Reino Elias

Metso Toni Markus

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori

Kinnunen Lauri Johannes

Kärki Jouni Veli Kasperi

Miettinen Salla Tiia Maria

Salu Rainer

Tiilikainen Inka Maaria

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Niugard Natalia

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Gråsten Tatu Aaron

Hellberg Viivi Pauliina

Hiukka Lotta Maria

Jokinen Johanna Emilia

Judin Sara Eveliina

Kantelinen Hanna-Riikka Marika

Laitinen Tara Erika

Lievonen Emmilotta Adalmiina

Lyytinen Tytti Aino Maaria

Montonen Marika Hannele

Niemi Noora Johanna

Prodan Loredana-Mihaela

Rissanen Minna Helena

Rönkkönen Noora Nelli Kaarina

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Holopainen Thi Hai Oanh

Kettunen Tiina Riikka Susanna

Klemetti Maisa Kaarina

Koistinen Mira Johanna

Kolehmainen Sara Anna Emilia

Makkonen Suvi Milja Maria

Martikainen Kalle Antton

Miettinen Janna Peppiina

Miettinen Marika Tiia Helena

Suni Otto Eemeli

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, vastaanottovirkailija

Ahonen Joona Juhani

Mankki Sandra

Partanen Anni Emilia Karoliina

Tuomainen Marika Anniina Maire

Isännöinnin ammattitutkinto

Apell Harri Tapani Kristian

Harinen Heikki Artturi

Hyppönen Jarkko

Jokikokko Kimmo Juha

Kuusela Heli Anneli

Kuusjärvi Pekka Juhani

Känninen Pasi

Lehikoinen Mika Tapio

Liikamaa Jyrki Juhani

Loikkanen Lasse Albert

Marttinen Vesa Juhani

Pitkänen Mari Merja Johanna

Suoniemi Heikki Ilmari

Tanskanen Kati Marjaana

Ärväs Mika Olavi

Jalkojenhoidon ammattitutkinto

Pääkkönen Elisa Pauliina

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Hentunen Minna

Koponen Mikko Tuomas

Kotanen Marko Eugen

Mononen Mikko

Partanen Niina Maria

Pettinen Sari-Annika

Pirinen Aija Irina

Rajasuo Kirsi Raija Maritta

Riekkinen Irma Sisko Onerva

Seppänen Arja

Särkkä Taru

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi
Bergman Sonja

Huuho Johanna Tuulia

Hyvönen Hanna

Kodra Nurije

Kuittinen Anna-Kaisa

Rossi Maarit

Tarvainen Anne

Väisänen Sani Jutta Juulia

Kehitysvamma-alan erikoisammattitutkinto

Alava Tuula Marketta

Pulkkinen Anitta Kaarina

Pulkkinen Marja Aulikki

Rytilahti Leila Elina

Rönkkö Tuija Kaarina

Vartiainen Marjo Annikki

Kemianteollisuuden ammattitutkinto

Korhonen Timo Antti Juhani

Kemianteollisuuden erikoisammattitutkinto

Hyvärinen Tuomo Pekka

Kiinteistönvälitysalan ammattitutkinto

Juvonen Santeri Paul Johannes

Karvinen Kari Ylermi

Keromaa Arto Olavi Ilmari

Korhonen Ulla Mari

Lankinen Marja Pauliina

Lipponen Sanna

Miettinen Nina Pauliina

Tuovinen Veera Annika

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto

Boiarskyi Ievgenii

Huusko Harri Markus Olavi

Pirskanen Jari Ilmari

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Kaipainen Antti Veli Oskari

Lappi Tero Erik

Loimi Kimmo Aleksanteri

Taskinen Raimo Ensio

Kipsausalan ammattitutkinto

Hilander Merja Eeva Helena

Kemppainen Armi Jaana Amanda

Kivioja Päivi Annikki

Leppäkorpi Noora Julia

Ruti Veera

Stolt Heikki Olavi

Virtanen Juha Petteri

Kipsimestarin erikoisammattitutkinto

Blom Esko Anselm

Eskelinen Marjut Katrina

Haataja Antti Juhani

Ingman-Ikonen Mari

Jalovaara Kari-Jukka

Karlsson Tanja Tuulikki

Katajainen Kirsi-Marja

Kukkonen Raimo Vilho

Köngäs Arto Johannes

Määttä Miko Armas

Rautiainen Auli Ellen

Rimpineva Marko Tapani

Viskari Piia Pauliina

Kondiittorin ammattitutkinto

Sarpola Leena Reetta

Uusaro Anna-Kaisa Henriikka

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja

Eklund Jani Juhani

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Chubieva Liudmila

Heikkinen Samuli

Leskinen Jesse Tapio

Miettinen Kristian Alexis

Pessa Jarno Eelis Mikael

Ruotsalainen Miika Antton Juhani

Suopanki Paulus Anton Eemeli

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto

Kemppinen Anne Maria

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Hoikka Hanna Karoliina

Mykkänen Anna Riikka

Kylmäasentajan ammattitutkinto

Hytönen Janne

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti

Hiltunen Aku Oskari

Kanniainen Tiina Susanna

Kylmäoja Anne Maria Pauliina

Lappalainen Johanna Katariina

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Arola Jari Petteri

Bolodin Matti Tapani

Erkilä Toini Tuulikki

Geselle Kaj

Heikkinen Tarja Anneli

Hiironen Tarja Hannele

Huusko Viivi Jasmin

Jauhiainen Anna-Liisa

Jäntti Anni Eveliina

Kerman Minna Kristiina

Kerman Ulla Maria

Miettinen Marja Helena

Mirete Yirga Mengistu

Nuulamo Arja Helena

Puurunen Piia Maria

Pöytälaakso Satu Kyllikki

Rautiainen Anne Inka Tuulia

Ruotsalainen Eila Kristiina

Räsänen Marja-Liisa

Tertsunen Riina Hannele

Tolonen Sari Susanna

Torvinen Kaija Hannele

Vartiainen Kirsi Hannele

Levyalan ammattitutkinto

Heiskanen Kimmo

Kojo Kalle

Kuru Päivi

Nousiainen Marko

Partanen Janne

Sidorik Andrei

Soikkeli Jani

Suomalainen Joona

Tähkänen Jenni

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Antikainen Jarkko Juhani

Arhokari Elena

Boman Laura Kristiina

Engelage Oona Nelia

Haalas Oona Krista Janita

Happonen Janne Mikael

Harinen Olga Sofia Adeliina

Hukkanen Sonja Karoliina

Huotari Aarni Aleksanteri

Huuskonen Tiia Emilia

Hyvärinen Heidi Marjatta

Jaakkonen Heikki Teemu Sakari

Järveläinen Marjaana

Kaikkonen Terhi Johanna

Kainulainen Iida Hellin Matilda

Karttunen Iida Maria

Kolari Heidi Emilia

Korhonen Janne Petteri

Koski Vesa Petteri

Koslonen Kia-Sofia

Kosonen Heli Marita

Kovero Taru Piia Sisko

Kuikka Ella Kristiina

Lahtoniemi Kati Johanna

Lappalainen Markus Mikael

Larmila-Piipponen Riina Tiia Helinä

Laukkanen Susanna Julia

Launonen Saara Marjut Elisa

Liimatainen Aapo Eino Akusti

Luostarinen Sami Tapani

Matikainen Miika Tuomas Mikael

Moilanen Jenni Elina Orvokki

Mononen Sara Inka Maria

Mustalahti Tarja Helena

Niskanen Hanna Emilia

Nissinen Riina Marianne

Ohtonen Mari Elina

Oinonen Sami Joonas

Ollikainen Riikka Marika

Pakarinen Anniina Tiia Maria

Pulkkinen Nina Janita

Puustinen Jenna Janita

Pärna Jaanika

Riekkinen Antti Matti Juhani

Ruuskanen Kiia

Rönkkö Reetta Elwiira

Savolainen Johanna Susanna

Savolainen Kati Anniina

Sepponen Niina Maria

Sutinen Lea Irmeli

Tiihonen Anna Katriina

Timonen Mari Johanna

Viik Katharina

Virkkunen Mila Petra Emilia

Vlasoff-Rautiainen Auli Sinikka

Voutilainen Raili Päivi Kyllikki

Ylimartimo Emma Julia Anneli

Ylä-Käpölä Marike Susanna

Åkerlund Roosa Riina Amanda

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Happonen Miika Juho Petteri

Kaunisharju Milla Karoliina

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja

Beh Brave

Hyvönen Anja Irmeli

Miettinen Tero Pekka Tapio

Myllyniemi Vesa Seppo

Pusa Mika Antero

Tikander Tuula

Valta Erkki Kalevi

Venäläinen Valtteri

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Ahonen Samuli

Hänninen Erja Marjaana

Juurinen Tony Jukka Mikael

Karhunen Kim Mikael

Kettunen Petri Johannes

Koistinen Kari

Kortesalmi Markus Juhani

Nummela Niko Pekka Johannes

Pitkänen Juho Panu Iisakki

Räsänen Joonas Juhani

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Tikkanen Jenna Maria

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Granström Reeta Amalia Jukantytär

Knuuttila Heidi Kristiina

Liljavirta Sami Veikko Johannes

Pakarinen Kalle

Soininen Maria Eveliina

Väisänen Tarja Hannele

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko

Antikainen Laura Eveliina

Hannula Teemu Paavo Juhani

Hyttinen Henna Leena Tuulikki

Hyvärinen Jonne

Hyvönen Päivi Hannele

Janhunen Susan Annika

Kerman Anne Elina

Knuutinen Mirka-Marjaana

Kokotti Maarit Annukka

Koponen Taru Susanna

Kumpulainen Sanna Marika

Kuula Mimosa Anna-Maija

Kärkkäinen Sami Petteri

Lankinen Satu Maria

Lappalainen Annika Maarit

Leskinen Minna Maritta

Leväniemi Johanna Annakaisa

Martikainen Anne Maritta

Meriläinen Mirva Mari Annukka

Miettinen Ekaterina Katja

Määttä Tiina Rosa Maria

Määttälä Emma-Neea Annika

Niskanen Jenni Inkeri

Partanen Petra Mari Hannele

Pitkänen Tiia Sara Anneli

Pulkkinen Mari Johanna

Räsänen Päivi Minna Irmeli

Simpanen Paula Christina

Tauriainen Satu Kristiina

Tulla Hannele Reetta Anneli

Tuovinen Noora Anna Elina

Viik Anni Maria

Maalarin ammattitutkinto

Paananen Aino Karoliina

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto

Kolari Jenni Mari Annika

Koponen Mari Hannele

Kosunen Sari Katriina

Pöyhönen Hannu Arvo Olavi

Ruotsalainen Miia Pauliina

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

Kangasniemi Nuutti Juhani

Korhonen Nelli Jasmin

Kuivalainen Ooka Eemeli

Piippo Enni Aliisa

Myynnin ammattitutkinto

Airaksinen Risto Petteri

Kammonen Maris

Knuutinen Jussi Mikael

Korhonen Sara Susanna

Kortelainen Sari Anneli

Kärkkäinen Satu Maarit

Puustinen Juha Tapani

Roppo Sanna Mari

Valtanen Heini Pauliina

Voutilainen Lotta Annika

Obduktiopreparaattorin ammattitutkinto

Eskelinen Pasi Olavi

Seppä Kerttu

Suonio Panu Elias

Wasenius Otto Hermanni

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Antikainen Samu Olavi

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pintakäsittelijä

Paulo Samu Aleksi

Savolainen Eetu Pyry Pietari

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Tolonen Pasi Kristian

Glasberg Saga Hellin

Heikkinen Reetta Kaisa

Kaikkonen Joni Petteri

Kiiski Timo Antti Anttoni

Kovala Jukka Anttoni

Roivainen Jarno Antti

Toivanen Jyri Janne Heikki

Voutilainen Juha-Matti

Puhevammaisten tulkin erikoisammattitutkinto

Hotti Mikko Sakari

Tuppurainen Jenna Aune Hannele

Puualan perustutkinto, puuseppä

Chitachni Mustapha

Hiekkala Hanna Elisa Henriikka

Hokkanen Simo Juho Patrik

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri

Raatevaara Anna Elina Sofia

Päihdetyön ammattitutkinto

Hofdahl Sanni Juanita

Mustasalmi Jani Tapio

Niskanen Marjo Helena

Ropponen Teija Johanna

Tick Niina Mimmi Johanna

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Bolodin Niko Kalevi

Heinonen Juuso Justus Jalmari

Komppa Jarno Antero

Korhonen Jere Arttu Johannes

Linna Stefan Albert

Raatikainen Jukka Petteri

Rissanen Ville Veikko Petteri

Ryynänen Toni Samuli

Sahlberg Elias Joona Eerikki

Salminen Juuso Samuli

Savolainen Tommi Juho Olavi

Tastula Matti

Vepsäläinen Heikki Johannes

Voutilainen Pauno

Väisänen Kim

Väänänen Eetu Wille Waltteri

Romanikulttuurin ohjaajan ammattitutkinto

Blomerus Ossi Dimitri Allan

Blomerus Ramona Maarit

Blomerus Saga Marita Lenita

Erling Mika Veikko Richard

Florin Toni Henri Mikael

Grönfors Robert Mertsi Edvard

Grönfors Tino Olavi Petteri

Grönstrand Leif Allan Rickhard

Hagert Katja Piia Birgitta

Palm Mirette Aila Anneli

Palm Taito

Palmi Timitri Toniel

Schwartz Maritsa Birge Elisabeth

Sihteerin ammattitutkinto

Lavila Mira Piritta

Metsä-Pentilä Mari Emilia

Väisänen Henna

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto

Hyvärinen Jenni Maria

Kinnunen Terhi

Leskinen Venla Maria

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Ahlgren Jasmin Henriikka

Arnberg Annu Maria

Grönfors Pirjo Marjatta

Hakkarainen Tanja Birgitta

Hartikainen Piia Hannele

Heikkinen Mia Eveliina

Heikkinen Salla Tuuli Maria

Huttunen Antti Petteri

Hytönen Sirpa Annikki

Hyvönen Laura Tytti Maria

Hyvönen Ritva Susanna

Hämäläinen Hanna Maria Kristiina

Ihalainen Ari Uolevi

Ilkka Jenni Annikki

Jalovaara Laura Maaret Katariina

Jauhiainen Marika Kristiina

Jokelainen Annika Irene Emilia

Joki Tiina Marja-Liisa

Jokinen Heidi Anita

Jokinen Tommi Johannes

Jääskeläinen Aira Helena

Kaivaara Anu Johanna

Kallio Kimmo Tapio

Kankaanmäki Kaija Riitta

Karhu Jonna Marika

Karppinen Vilma Helena

Kaunisharju Tarja Päivikki

Kauppinen Niina Johanna

Keinänen Eija Helena

Kekkonen Jarkko Eero Olavi

Kemppainen Leena Ilona

Keränen Sari Liisa Maria

Kettunen Anu Pauliina

Kiesiläinen Tanja Helena

Klemetti Anni-Leena Maria

Koljonen Kirsi Maria

Koljonen Sari Hannele

Komu Jenni Anne Kristiina

Koponen Mari Anne

Korhonen Jaana Helena

Kukkonen Lauri Tapio

Kutvonen Liisa Johanna

Laitinen Nanna Emilia

Laitinen Reijo Petteri

Lehtonen Heidi Marianne

Leppämäki Heidi Marjaana

Leskinen Harri Tapio

Leskinen Merja Anneli

Luomi Kati Hanna Maria

Luukkonen Timo Ilmari

Makkonen Lena Elina

Martiskainen Katariina Irinja Petriina

Miettinen Timo Kalevi

Moilanen Ritva Hannele

Mutanen Helmi Jasmiina

Mäkeläinen Miika Petteri Aleksi

Niskanen Rauni Marjut

Nykänen Ronja Meri Maria

Ovaskainen Kati Marita

Owens Marja Kristiina

Paananen Leena

Pasanen Arto Juhani

Pekkinen Jenna Maria

Pelkonen Satu Kristiina

Piirainen Minna Marika

Pitkänen Jani Petteri

Pitkänen Päivi Kristiina

Pykäläinen Heidi Inkeri

Pyykönen Teija Aliisa

Rappe Kaisu Liisa Josefiina

Rauhala Mirva Johanna

Reijonen Tuula Helena

Riihola Tiina Johanna

Rissanen Katriina  Emilia

Rissanen Raisa Riitta

Rissanen Tiina Mari

Romppanen Evita Rosaliina

Ruotsalainen Tarja Tuulikki

Rytkönen Sinikka Anneli

Räisänen Päivi Elsa Marjatta

Räsänen Nelli Iris Sofia

Saukkonen Tony Tapani

Sell Lea Marjatta

Seppänen Maija Irmeli

Siikanen Päivi Aila Aliisa

Sipponen Emmiroosa Juliet

Suhonen Eija Maarit

Suutarinen Jermei Vilhelm

Tenhunen Maarit Johanna

Thureson Outi Irene

Tikkanen Raija Sinikka

Timonen Tiia Julia

Tuhkanen Anna-Liisa

Tuokko Niina Mirjami

Tuomainen Timo Lauri Antero

Turpeinen Vilma Annamari

Turunen Heidi Kristiina

Ulvi Sari Anneli

Valkama Eva Kaisa

Vartiainen Tommi Henri Petteri

Vihanto Laura Minttu Matilda

Väätäinen Mikko Juhani

Wiik Ari Pekka Abraham

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Nevasalmi Vilma Elviira

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Ahonen Tuomas Aleksi

Hotari Antti Tapani

Huuskonen Petri Alpo Juhani

Lilja Tero Markus

Luukkonen Janne

Nuutinen Juha Pekka

Parviainen Timo Petri Mikael

Pyykkö Pauli Antero

Rinne Tommi Mikael

Sutinen Tommi Petter

Tarvainen Janne

Sähköasentajan ammattitutkinto

Kaipainen Vilppo Samuli

Keränen Tommi Kalevi

Pesonen Tuomas Perttu

Tirkkonen Teppo Markus

Sähköverkkoasentajan ammattitutkinto

Rissanen Joona Petteri

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Koskelainen Antti Pertti Johannes

Kuikka Henri Mikael

Pöyhönen Ari-Pekka Juhani

Voutilainen Janne Tapio

Välimäki Toni Petteri

Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto

Kantanen Arto

Talotekniikan perustutkinto, kylmäasentaja

Suhonen Seppo Juhani

Talous- ja henkilöstöhallinnon erikoisammattitutkinto

Mikkonen Eeva Marjatta

Taloushallinnon ammattitutkinto

Hakulinen Hanna-Mari

Heikkinen Erja Helena

Lehtinen Anu Marjut

Martikainen Tarja Riitta Hannele

Mykkänen Mervi Hannele

Ruuskanen Jonna

Räsänen Miia Elisa Hannele

Vainio Sari Maarit

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija

Itkonen Heidi Johanna

Keinänen Anniina Saara Maria

Kurki Saska Aleksi

Majuri Ariel Leora Zane

Niskasaari Ilkka Tapani

Saastamoinen Hanna

Teollisen pintakäsittelijän ammattitutkinto

Viertokangas Markku Joonas

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Auvinen Santeri Ville Matias

Salolahti Tuomas Samuli

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Blom Ville Aleksanteri

Pakarinen Nikolas Kasper Olavi

Piiroinen Arttu Aarne Oskari

Tamio Kimmo Kalervo

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

Andersson Jesse Joonas

Kananen Enni Katariina

Nguyen Ha Anh

Papponen Kimmo Kristian

Rummakko Elli Viliina

Ryynänen Jarno Juhani

Räty Marko Mikko Juhani

Turunen Jiri Emil Christian

Wallin Mika Tapani

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto

Jormakka Juho

Vauhkonen Petri Tapio

Vaatetusalan ammattitutkinto

Karjalainen Olga

Salokangas Heidi Johanna

Vaatetusalan erikoisammattitutkinto

Hämäläinen Iina

Kettunen Hanna Maaria

Kurikka Nuppu Jatta Annika

Lindfors Sirkka-Liisa

Lyyra Martta Iina-Leena

Lyytinen Salli

Pekkala Pirkko Tellervo

Saastamoinen Laura Hanna Maria

Suutarinen Kirsi Marika

Turunen Hanna Leena

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Heikkinen Auli Kristiina

Luoto Miia Maarit

Tiilikainen Mervi Tiina Susanna

Willman Anna-Kaisa

Vartijan ammattitutkinto

Kiiski Kasper Matias

Korhonen Niko Petteri

Meklin Alexander Nico Christian

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja

Hartikainen Anne Kristiina

Hyvärinen Heidi Maria

Kaarnalehto Satu Anna Maarit

Pelkonen Suvi Ida Eveliina

Välinehuoltajan ammattitutkinto

Huuskonen Satu Pia Marita

Korhonen Eetu-Petteri

Kortelainen Anu Helena

Nissinen Pekka Tapani

Raasakka Paula Elinoora

Salmela Satu Marianna

Suhola Tuija Helena

Tenhunen Tiina Outi Hannele

Tikkanen Henna Johanna

Turunen Sari Hannele

Ylijoki Satu Sirkka-Liisa

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja

Hakkarainen Helli Marjatta

Korhonen Timo Pekka Juhani

Petrovskaya Svetlana

Poutanen Maija Elina

Yrittäjän ammattitutkinto

Airaksinen Miia

Jääskeläinen Juha Veikko Tapio

Jääskeläinen Outi Anneli

Sundman Essi-Elviira

Tauriainen Marita Helena

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Aamuvuori Heli Kristiina

Huttunen Eija

Meuranen Joni Mika Valtteri

SAVON AMMATTIOPISTO, TOIVALA

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto

Apell Minna Heidi Tuulia

Hyvärinen Matti Olavi

Keinänen Jari-Pekka Erik

Luostarinen Pia Susanna

Naumanen Kauko Jukka

Niskanen Heidi Maria

Niskanen Heikki Juhani

Rantakallio Reija Susanna

Ratava Piia Maria

Räsänen Timo Tapani

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja

Helenius Hanna Maria

Korpinen Paula

Kyyrä Päivi Sinikka

Lahtinen Riku Taneli

Markkanen Juha-Matti

Syrjälä Susanna Marika

Tervo Juha Kalevi

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Huotari Joonas Antero

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja

Koponen Tomi Pekka Matias

Kosunen Ville Heikki Ensio

Vesihuoltoalan ammattitutkinto

Lehtinen Mauri Sakari

Viheralan ammattitutkinto

Illakko Virve

Koistinen Kaarina Mirjami

 

SAVON AMMATTIOPISTO, VARKAUS

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Levänen Joonas Elmo Aleksanteri

Parviainen Erkki Eino Eemeli

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Harlamow Annica Emilia Anastasia

Tiitinen Ronja Maria

Isännöinnin ammattitutkinto

Leväinen Arto Juhani

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Aholainen Toni Marko Tapio

Eronen Ilpo Olavi

Heiskanen Sami Petteri

Janhunen Teuvo Juhani

Koskinen Jarmo Kalervo

Malinen Minna-Riikka

Peura Jari Pekka

Sutinen Juuso Matias

Tuomainen Joni Antti

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja

Jokinen Jose Joakim

Pulkkinen Samu Matti Kristian

Sinkkonen Otto Pauli Kullervo

Thil Pekka Eemeli

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Hyvönen Mirka

Kivihalme Miika Juha Matias

Räisänen Jessica Lisa Josefine

Suhonen Uula

Vepsäläinen Matti

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja

Immonen Emilia Kaarina

Kulmalaakso Marika

Räty Hanna Maria

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Sallinen Meri-Tuuli Hannele

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Eronen Nina Hannele

Hinkkanen Heidi

Jokinen Petra Aila Tuulikki

Jordan Marja-Leena

Lappi Hanna-Riikka

Miettinen Satu Hannele

Nykänen Antti Ville Tapani

Putkonen Kirsi

Sirén-Räisänen Minna-Riitta

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Hämäläinen Jani Matti

Karhunen Eetu Hermanni

Suomalainen-Helenius Jenni Emilia

Taino Virpi Kristiina

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Armila Jari Markus

Hyvärinen Seppo Juhani Kristian

Pikkarainen Pyry

Pirskanen Paavo Kalle Pietari

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Häkkinen Eva Karoliina

Härkönen Markus Kristian

Jalkanen Maarit Anneli

Keituri Niina Annikki

Kirjanen Katja Ekaterina Maria

Kiuru Suvi Karoliina

Koskinen Suvi-Johanna

Kotilainen Kiti Karoliina

Lyytinen Arto Juhani

Mikkonen Maria Else Anneli

Tuomainen Sami

Ursin Malla Rosalinda

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Koponen Eveliina Maria

Sutinen Sami Hannu Juhani

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Heiskanen Leevi Mikael

Holopainen Juho Herman

Ikonen Juho Markus

Kankkunen Joonas Otto Hermanni

Leskinen Mikke Juha Santeri

Moisio Nestori Antti Einari

Paakki Tero

Parviainen Essi Juulia

Tolvanen Katariina Emilia