Stipendit 2020

29.05.2020

Yleinen

SAVON AMMATTIOPISTO, IISALMI     

 Ahmadi Fereshteh                                  (I1SOS17A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Haimakainen Milja Johanna                 (I1LII19A, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Heiskanen Jenna Kristiina                     (I1SOS17A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Hiltunen Meeri Anita                             (I1LII16B, Liiketalouden perustutkinto)

 Janatuinen Jenny Henriikka                  (I1SOL17A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Kainulainen Janika Kristiina                  (I1SOS17A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Kokkonen Ruusu Mari                            (I1LII17B, Liiketalouden perustutkinto)

 Lång Anu Marjut                                     (I1LII17B, Liiketalouden perustutkinto)

 Neudorf Monika                                      (I1SOS17A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Niskanen Joona Erik                               (I1LII17A, Liiketalouden perustutkinto)

 Niskanen Veera Taru Lyydia                 (I1SOS17A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Partanen Ville Jasper                             (I1LII17A, Liiketalouden perustutkinto)

 Parviainen Piia Maarit Hannele           (I1SOS17A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Pietikäinen Juho Henri Johannes         (I1LII17A, Liiketalouden perustutkinto)

 Roivainen Krista Johanna                      (I1SOL18A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Roth Linda Janina Jasmin                      (I1LII18A, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Rytkönen Juulia                                       (I1LII18B, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Turunen Iida Sofia                                   (I1SOL18A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Väänänen Janette Krista Maaria         (I1SOL17A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Ålander Kalle Antero                              (I1LII17B, Liiketalouden perustutkinto)

 Ålander Marju Eveliina                          (I1SOS17A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

                                                                    

 SAVON AMMATTIOPISTO, KUOPIO   

 Ahl Kristian Juho Mikael                        (K6SOTEH19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Aho Ada Maria                                        (K1LII17A1, Liiketalouden perustutkinto)

 Ahokas Kaisu Eveliina                            (K2LUN19B, Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto)

 Al Husain Ali                                             (K3AUA17A, Autoalan perustutkinto)

 Algaim Yasser Sabah                              (K1LII16D1, Liiketalouden perustutkinto)

 Andersson Kerttu                                    (K1VALMA19D, Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus VALMA)

 Anttila Maija Sisko                                  (K2MAT18A, Matkailualan perustutkinto)

 Asikainen Melisa Emilia                         (K2MAT17A, Matkailualan perustutkinto)

 Eh Dah Poe                                               (K3RAK17B, Rakennusalan perustutkinto)

 Eskelinen Kaisu Katariina                      (K3KAU17A, Kauneudenhoitoalan perustutkinto)

 Eskelinen Meiju Tuulikki                       (K3KOL17A, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto)

 Filipczak Harri Robert                             (K3SUU18, Teknisen suunnittelun perustutkinto)

 Francis Sara Cecilia                                 (K1LII17D1, Liiketalouden perustutkinto)

 Hakkarainen Joonas Matti Henrik       (K1LII17A1, Liiketalouden perustutkinto)

 Happonen Marjo Anneli                        (K6SOTLN19NA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Heikkinen Simeon Joel                           (K6SOTSAHU19NC, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Heimonen Joonas Eemil                        (K1TIE17A, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto)

 Heimonen Sanna-Riitta                         (K6SOTMP19NA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Hiltunen Kaisa Alina                               (K1VALMA20B, Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus VALMA)

 Hoffrén Atte Henrik                                (K1LII19O, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Holopainen Kaisu Maria                        (K3KAU17A, Kauneudenhoitoalan perustutkinto)

 Holopainen Vili Aleksi                            (K3SAS17A, Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto)

 Honkanen Kati Marjukka                      (K6TERV19ATJ, Terveysalan ammattitutkinto)

 Huotari Sanni Katriina                            (K6SOTEH19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Huovinen Jonna Maria                           (K7LOG19LAB, Logistiikan perustutkinto)

 Husso Oona Sofia Jessica                       (K1VALMA19C, Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus VALMA)

 Huttunen Anni Helmi Juulia                  (K7LOG17A, Logistiikan perustutkinto)

 Huttunen Jenna Erika                             (K1LII17A2, Liiketalouden perustutkinto)

 Huuskonen Eemeli Tauno                     (K2HOK17C, Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Hyttinen Kimmo Paavali                        (K1LII17A2, Liiketalouden perustutkinto)

 Hyvärinen Marika Johanna                   (K1LII19F1, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Hämäläinen Taneli Armas                     (K1LII17D1, Liiketalouden perustutkinto)

 Hämäläinen Vilma Ida Tuulia               (K6SOTEH19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Hänninen Mira Marianne                      (K1LII17A2, Liiketalouden perustutkinto)

 Jaukkuri Anu-Riikka                                (K1LII18Y, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Jekkonen Niko Miro Aleksi                   (K1LII17D2, Liiketalouden perustutkinto)

 Jerkku Julia Jasmin                                 (K1LII18O, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Järvinen Sari Karoliina                           (K2PUKI19ATa, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto)

 Jääskeläinen Aatu Onni Vihtori            (K1LII19B, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Kaasalainen Sara Helmi                         (K1LII19T, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Kaatrasalo Annika Roosa Susanna      (K3TUR17A, Turvallisuusalan perustutkinto)

 Kainulainen Jouko Juhani                      (K3PROS18A, Prosessiteollisuuden perustutkinto)

 Kankaanpää Eetu Arttu Taneli             (K3PROS17A, Prosessiteollisuuden perustutkinto)

 Karppi Anssi Henri Juhani                     (K3ELI18Y, Elintarvikealan perustutkinto)

 Karppinen Tuija Anna Elina                   (K1LIA17T1, Liiketalouden perustutkinto)

 Karttunen Henna Karoliina                   (K1LII19F2, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Kauhanen Essi Susanna                         (K6SOTEH19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Kauppinen Laura Liisa Susanne            (K1LIA17T1, Liiketalouden perustutkinto)

 Kauppinen Satu Anita                            (K6SOTSAHU19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Kekki Vilma Elli Loviisa                           (K6SOTSUHO19NA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Kiiskinen Tommi Oskari                         (K1TIE17A, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto)

 Kinnunen Eetu Petteri                            (K3PROS18B, Prosessiteollisuuden perustutkinto)

 Kinnunen Eetu Samuli                            (K3KOL17A, Kone- ja metallialan perustutkinto)

 Kinnunen Jolita                                        (K3HIU17MAO_T, Hiusalan perustutkinto)

 Kivelä Anniina Elisabeth                        (K1LII17B1, Liiketalouden perustutkinto)

 Kokko Mirva Johanna                            (K6SOTSAHU19NC, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Kokkonen Joonas Kristian                     (K3TEL19D, Ammatilliseen koulutukseen valmentavaan koulutukseen VALMA)

 Koponen Ellinoora Tuulia                      (K2HOK17C, Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Korhonen Anne Johanna                       (K1LII18F, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Korhonen Antti Unto Kalevi                  (K1TIE18A, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto)

 Korhonen Riina Josefiia                         (K3EJAL19AT, Elintarvikejalostuksen ammattitutkinto)

 Korhonen Sara Susanna                         (K6SOTSAHU19B, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Korhonen Titta Johanna                        (K6SOTVAM19NA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Korhonen Väinö-Kalle Johannes          (K1VALMA19F, Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus VALMA)

 Korri Samuli Tapio                                  (K3AUA17B, Autoalan perustutkinto)

 Kortelainen Sonja Marjatta                  (K2HOT17B, Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Kortetjärvi Iida Eveliina                         (K3LAB18A, Laboratorioalan perustutkinto)

 Koski Samu Aleksi                                   (K1LII18T, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Kuha Veli-Matti                                       (K6SOTVAM19NA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Kuhanen Ville-Veikko Eemeli               (K6SOTEH19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Kuivalainen Lotta Emilia                        (K6SOTMP19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Kuokkanen Joonas Arttu Santeri         (K1TIE17A, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto)

 Kuosmanen Niklas Jere Pekka              (K1TIE19A, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto)

 Lahti Eemi Sebastian                              (K7LOG17B, Logistiikan perustutkinto)

 Laitinen Aaro Oskari                               (K3TTI17A, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto)

 Lappalainen Janne Juuso Matias         (K1LII17D1, Liiketalouden perustutkinto)

 Laukkanen Joona Valtteri                      (K3KOA18A, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto)

 Lay Ku Htoo Lay Ku Htoo                       (K3TEL19A, Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus TELMA)

 Lehtovaara Veera Victoria                    (K1LII16B2, Liiketalouden perustutkinto)

 Lindblad Maria Elena                             (K2LUN19A, Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto)

 Lipponen Jose Mikko Alex                     (K1LII17B1, Liiketalouden perustutkinto)

 Liukkonen Luukas Leonard Taavetti   (K1LII18B, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Manninen Annaleena                            (K3ELI18Y, Elintarvikealan perustutkinto)

 Markkanen Simo Ville Elmeri               (K1LII17B1, Liiketalouden perustutkinto)

 Martinsén Anni Sofia                             (K1LII16Y1, Liiketalouden perustutkinto)

 Metso Virve Marika                                (K6SOTSAHU19NC, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Miettinen Mira                                        (K2HOT18A, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Mohammadi Farahnaz                           (K1LII16B2, Liiketalouden perustutkinto)

 Mykkänen Aleksi Antti Johannes        (K6SOTEH19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Mykkänen Tuovi Elisa                            (K2HOK18B, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Niemeläinen Ville Heikki Tapani          (K1LII19C, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Nyim Jannatun                                        (K1VALMA19H, Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus VALMA)

 Ojala Juho Henteri                                  (K6SOTEH19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Oravainen Veera Julia                            (K6SOTSAHU19B, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Ovaskainen Niina Anna Sofia               (K6HIER19AT, Hieronnan ammattitutkinto)

 Paananen Viivi Aleksantra                    (K6SOTSAHU19B, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Parviainen Jesse Hermanni                   (K1LII17B2, Liiketalouden perustutkinto)

 Pietikäinen Anastasiia                           (K6HIER19AT, Hieronnan ammattitutkinto)

 Piirainen Moona Venla Emilia              (K1LII17D2, Liiketalouden perustutkinto)

 Piironen Anu Elina                                  (K6SOTLN19NA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Pohjola Lauri Mikko Verneri                 (K3AUA17A, Autoalan perustutkinto)

 Pohjolainen Anna Elina                          (K2HOK18Y, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Puranen Pake-Matti Phakphume        (K1TIE17B, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto)

 Pöyhönen Elina Hannele                       (K1LII18Y, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Raatikainen Valeriia                               (K2KOPU18B, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto)

 Rahkonen Kasperi Jukka Aulis              (K1LII18Y, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Rasa Siiri Emmi Maria                            (K2HOT17B, Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Ratilainen Aino Elina                              (K1LII17C1, Liiketalouden perustutkinto)

 Rissanen Joni-Markus Aleksi                (K3SAA17A, Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto)

 Ruoppi Aino Inkeri                                  (K2HOK17T, Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Ruotsalainen Lotta Senna Maria         (K1LII18C, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Ruotsalainen Sanna Mari                      (K2PUKI18EAT, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto)

 Ruuskanen Paloma Eden Rosalie         (K3TEL19B, Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus TELMA)

 Saarela Pinja Milla Johanna                  (K1LII16D1, Liiketalouden perustutkinto)

 Sahlberg Esko Kalle Juhani                    (K3PROS17A, Prosessiteollisuuden perustutkinto)

 Saleh Jaaze Ahmad                                 (K3HIU17MAO_T, Hiusalan perustutkinto)

 Sand Daniel Heikki Oskari                     (K1TIE18B, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto)

 Savolainen Anna Elina                           (K1LIA17T1, Liiketalouden perustutkinto)

 Savolainen Anne Mari                            (K6SOTIKA19NA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Siikaluoma Reetta Saana Sylvia           (K3LAB18A, Laboratorioalan perustutkinto)

 Sinervuo Jesse Antero                            (K7LOG17C, Logistiikan perustutkinto)

 Sormunen Lotta Eveliina                       (K1LII17C1, Liiketalouden perustutkinto)

 Sorsa Sami Santeri                                  (K3AUA17A, Autoalan perustutkinto)

 Soukka Santeri Yrjö Tapani                   (K6SOTMP19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Stedt Jani Aarni Ilari                               (K1TIE17B, Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto)

 Surma-aho Samu Rasmus                     (K3RAK17A, Rakennusalan perustutkinto)

 Taskinen Jarno Petteri                           (K1LII17C2, Liiketalouden perustutkinto)

 Tirkkonen Heidi Maria                           (K6SOTVAM19NA, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Torvinen Veeti Olavi                               (K1LII16B1, Liiketalouden perustutkinto)

 Tossavainen Juho Lari Aleksi                (K2HOK17D, Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Tuppurainen Julia Eerika Aleksandra (K1LII19A, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Tuppurainen Sara Jenni Eveliina          (K1LII18D, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Turunen Petra Karoliina                        (K2HOT17B, Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Vartiainen Jere Mikael                           (K3AUA17B, Autoalan perustutkinto)

 Vartiainen Piia Karoliina                        (K1LII19H1, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Vauhkonen Mirva Riina Vilhelmiina   (K1PUU17A, Puutarhatalouden perustutkinto)

 Vehviläinen Petri                                    (K3SAS18VA, Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto)

 Voutilainen Krista Maria                       (K3TEL19C, Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus TELMA)

 Voutilainen Samu Petteri                      (K1LII19D2, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Vähämaa Nea Lotta Micaela                (K6SOTSAHU19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Väistö Liisi Helena                                   (K3PROS18B, Prosessiteollisuuden perustutkinto)

                                                                    

 SAVON AMMATTIOPISTO, RISSALA JA TOIVALA

 Boman Janne Tapio                                (T1MEK17B, Metsäalan perustutkinto)

 Gustafsson Kim Casper Christian         (T1MAA17A, Maatalousalan perustutkinto)

 Heinola Vili-Valtteri                                (T1MEK17A, Metsäalan perustutkinto)

 Huttunen Juho Henry                             (T1MET19ATb, Metsäalan ammattitutkinto)

 Hyvönen Lassi Eino                                 (T2LEN17A, Lentokoneasennuksen perustutkinto)

 Julkunen Tomi Ville Mikael                   (T2LEN17A, Lentokoneasennuksen perustutkinto)

 Kaarakainen Justus Kasimir                  (T1TAL17A, Talotekniikan perustutkinto)

 Kinnunen Eetu Paavali                           (T1MEK17A, Metsäalan perustutkinto)

 Kotilainen Juuso Naavin                        (T1MEK17B, Metsäalan perustutkinto)

 Laitinen Laura Eveliina                           (T1VALMA19A, Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus VALMA)

 Makkonen Rasmus Roni Julius             (T1MEK17B, Metsäalan perustutkinto)

 Mankinen Rasmus Reijo Matias          (T2LEN17A, Lentokoneasennuksen perustutkinto)

 Martikainen Onni                                    (T2LEN17A, Lentokoneasennuksen perustutkinto)

 Myöhänen Teemu Jussi Antero           (T2LEN17A, Lentokoneasennuksen perustutkinto)

 Niemi Tuukka Mikko Matias                 (T1MEK17B, Metsäalan perustutkinto)

 Oubbad Charaf Karim                            (T2LEN17A, Lentokoneasennuksen perustutkinto)

 Stranius Henri Johannes                        (T1MET19ATb, Metsäalan ammattitutkinto)

 Suhonen Rasmus Tino Tobias               (T2LEN17A, Lentokoneasennuksen perustutkinto)

 Suuronen Santeri Olavi                          (T2LEN17A, Lentokoneasennuksen perustutkinto)

 Tuomainen Esa-Pekka Iivari                  (T1TAL17B, Talotekniikan perustutkinto)

 Vaahersola Jesse Petteri Arinpoika     (T2LEN17A, Lentokoneasennuksen perustutkinto)

                                                                    

 SAVON AMMATTIOPISTO, VARKAUS 

 Al Murei Ayham                                      (V1KOL18A, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto)

 Chigoze Solomon Okoye                        (V1KOL18A, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto)

 Ekola Anu Marjaana                               (V1SOTSAHU19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Eschner Anna Pauliina                           (V1SOTIHK19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Halonen Teemu Veli Kristian                (V1KIPA18A, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto)

 Hamza Sherin                                           (V1RACA18A, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Harakka Aleksi Henrik                            (V1TAL17A, Talotekniikan perustutkinto)

 Heikkilä Reetta Tuulia                            (V1SOTSAHU19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Heino Atte Albin Vilhelm                       (V1KOL17A, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto)

 Hiltunen Lauri Oskari                             (V1RAK19B, Rakennusalan perustutkinto)

 Humalajoki Heidi Johanna                    (V1LII18B, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Hyttinen Samu                                         (V1TAL17A, Talotekniikan perustutkinto)

 Hyvönen Tuomas Juho Petteri             (V1TTI17A, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto)

 Hännikäinen Nanna Santra Sofia         (V1SOTLN19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Immonen Jenni Juulia                            (V1SOTSAHU19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Itkonen Ville Petteri                               (V1RAK17A, Rakennusalan perustutkinto)

 Jokinen Atte Waltteri                             (V1RAK17A, Rakennusalan perustutkinto)

 Jäppinen Terttu Marjatta                      (V1RACA18A, Ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Kainulainen Ville Eemeli                        (V1KOK17A, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto)

 Kalpio Tuomas Anton                             (V1AUA17A, Autoalan perustutkinto)

 Karlsson Kim Anders                              (V1TTI17A, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto)

 Keinänen Viivi Milla Annika                  (V1MED19A, Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto)

 Kelhola Sari Johanna                              (V1LII18B, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Kiljunen Emma Sofia                              (V1TUR17A, Turvallisuusalan perustutkinto)

 Koivula Tommi Markus Juhani             (V1TTI18A, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto)

 Kokkarinen Ville-Kalle                            (V1LII17A1, Liiketalouden perustutkinto)

 Kolehmainen Santeri Aleksi                  (V1LII17A1, Liiketalouden perustutkinto)

 Koponen Armi Marjatta                        (V1LII18B, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Koponen Veera Iida Emilia                    (V1LII17A1, Liiketalouden perustutkinto)

 Korhonen Ismo Tapio                             (V1KOK16V_T, Kone- ja metallialan perustutkinto)

 Korotkov Ilya                                            (V1RAK19B, Rakennusalan perustutkinto)

 Kosunen Jasmin Iida Alexsandra         (V1SOTSAHU19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Kosunen Saara Liisa                                (V1SOTLN19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Kosunen Topias Aapo Iisakki                (V1RAK17A, Rakennusalan perustutkinto)

 Kumpulainen Netta Unna Linnea        (V1MED18A, Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto)

 Kuoksa Oona Marjut                              (V1TUR18A, Turvallisuusalan perustutkinto)

 Kuurne Birgitta Mirja Marjatta            (V1TAID18A, Taideteollisuusalan perustutkinto)

 Lind Jenni Kaarina                                   (V1LII17A2, Liiketalouden perustutkinto)

 Loisa Joonas Martti Ilmari                     (V1AUA16A, Autoalan perustutkinto)

 Luukkonen Elina Johanna                      (V1SOTIHK19B, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Markkanen Elias Petri Jeremias           (V1RAK17A, Rakennusalan perustutkinto)

 Miettinen Jani                                          (V1RAK18A, Rakennusalan perustutkinto)

 Mähönen Katri                                        (V1LII18B, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Niemi Noora Emilia                                (V1LII19A, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Petäjäjärvi Rosaliina                               (V1LII18A, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Pulkkinen Antti Taisto Mikael              (V1SAS17A, Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto)

 Puustinen Piia Aino Annikki                  (V1LII18B, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Puustinen Roope Oskari                        (V1RAK18A, Rakennusalan perustutkinto)

 Rissanen Aleksi Eelis                              (V1SAS17A, Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto)

 Rosenqvist Eetu Veijo Olavi                  (V1TTI17A, Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto)

 Ruuskanen Hannamari                          (V1LII19B, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Sallinen Onni Aleksanteri                      (V1SOTSAHU19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Suhonen Laura Elina                               (V1SOTMP19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Toivanen Jere                                           (V1PUKI18A, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto)

 Torkkeli Mirka Riitta Helena                 (V1TUR17A, Turvallisuusalan perustutkinto)

 Turunen Ville Juhani                               (V1RAK19B, Rakennusalan perustutkinto)

 Varonen Elina Minttu Maria                 (V1AVV17A, Media-alan perustutkinto)

 Vasileva Viktoriia                                    (V1HOK17V_T, Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto)

 Vauhkonen Oona                                    (V1LII19B, Liiketoiminnan perustutkinto)

 Venäläinen Netta Alma Susanna         (V1SOTLN19A, Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)

 Viljakainen Joonas Otto Juhani            (V1KOL17A, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto)

 Väänänen Jere Patrik Mikael                (V1LII17A1, Liiketalouden perustutkinto)

 

 

Stipendien lahjoittajia

Ammattimatikka -matematiikkakilpailu

Henrik Bitten stipendirahasto

Iisalmen Invalidit ry

Iisalmen Naisten Säätiö

Jorma Vokkolaisen rahasto

Julkisten ja hyvinvointialojen liitto JHL

Karjalan lennoston kilta

Kauppaopetuksen 120-vuotisjuhlarahasto / Lauri ja Brita Salmi

K-kauppiasliitto

Koulutettujen Hierojien Liitto ry

Kuopion autoteknillinen yhdistys

Kuopion kauppaoppilaitoksen stipendirahasto

Kuopion kaupunki, ammattiopintojen avustamisrahasto

Kuopion lentoasema

Kuopion Lentäjät ry

Kuopion Liiketalous ry

KYS Kuopion yliopistollinen sairaala

Leppävirran kunta, Kauko Poutiaisen stipendirahasto

Lions Club Iisalmi

Lions Club Joroinen

Lions Club Kuopio Canth

Lions Club Leppävirta

Lions Club Pieksämäki

Lions Club Tervo

Lions Club Varkaus Justiinat

Matti Tossavaisen säätiö

Metsämiesten säätiö

Mills Enterprises Ltd Oy

Opiskelijayhdistys Salkku ry

Osuuskauppa PeeÄssä

Oy Carlson

Patria

Pohjois-Savon Henkiset

Pohjois-Savon lastenhoitoalan yhdistys ry

Ponsse Oyj

Savas-säätiö

Savon koulutuskuntayhtymän stipendirahasto

Savon Voima Oyj

Siilinjärven seurakunnan erityisnuorisotyö

Sonkajärven Manttaalikunnan säätiö

Stora Enso Oyj

Suomen Elintarviketyöläisten Liitto SEL ry

Suomen Ensihoitoalan liitto ry

Suomen Kuljetus ja Logistiikka SKAL ry

Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPer

Tehy

Varkauden kaupunki

Ylä-Savon merkonomit

Ylä-Savon SOTE ky

Zonta-kerho