Yhteishaussa opiskelemaan valitut

11.06.2020

Yleinen

Savon ammattiopistoon ja Varkauden lukioon yhteishaussa valitut opiskelijat, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun. 

Valintakirjeet lähetetään postitse valituille (Varkauden lukioon valitut ovat saaneet tiedon ja ohjeet opiskelupaikan ottamiseen jo sähköpostitse) , opiskelupaikka tulee vahvistaa 25.6.2020 mennessä.

Katso tarkempia ohjeita TÄSTÄ tai valintakirjeestä.

Onnea ja tervetuloa opiskelemaan tekijöiden kouluun! 

 

 

Iisalmi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk
Hakkarainen Essi Aleksantra
Hiltunen Laura Katri Sofia
Kekkonen Anni Emilia
Ketola Minttumari
Kiminki Pinja Annika
Korhonen Iiris Suvi Annikki
Korhonen Inka Alina
Kumpulainen Sirpa Susanna
Kvist Emma Erin Camilla
Lappalainen Jonna Maria
Lehikoinen Nea Kristiina
Loivarinne Katja Marianne
Mykkänen Emmi Julia
Nyyssönen Siiri Hanna Lydia
Rahkola Venla Pauliina
Repo Janina Anna Helena
Ryynänen Aada Johanna
Saastamoinen Tinja Tuulia
Savolainen Pihla Louna Lumia
Savolainen Venla-Viena Vilhelmiina
Toom Heli-Kai

Liiketoiminnan perustutkinto, pk
Hakola Tia Anni Erika
Heiskanen Jimi Wiljami
Huttunen Janette Miranna Josefiina
Kiimalainen Veeti Henri Joacim
Kivimäki Sanni Katri Helena
Komu Aino Emilia Alessandra
Korkiakoski Amanda Soila Edith
Lehtomäki Saimi Emilia
Pirhonen Matias Lenni Juhani
Repo Julia Irina
Ruuskanen Camilla Nea Emilia
Röytiö Juuso Petteri
Seppänen Niko Antero
Sonninen Emma Ilona Aleksandra
Sopanen Jenna Kristiina
Tikkanen Tuuli Emilia Kaarina

 

Kuopio

Logistiikan perustutkinto, pk
Agonen Santeri Aleksandr
Ansamaa Joonas Mikko Tapani
Feodoroff Aleksi Johannes
Hakkarainen Tomi Heikki Ilmari
Hartikainen Antti Kalevi
Hiltunen Luka Samuel
Ibrahim Abdullahi Mohamed
Issakainen Miska Mikael
Jalkanen Arttu Sakari
Karttunen Jiro Aleksi Joonatan
Kauppinen Nico Kasper Mikael
Kilpeläinen Jesse Aleksi
Korhonen Valtteri Eetu Tapio
Koski Kristiina Aleksandra
Kotilainen Mikko
Kulin Jesse Sakari Nicolas
Kuohukivi Otto Juha Ilmari
Laitinen Rasmus Valtteri
Lappalainen Niko Leevi Juhani
Launonen Oona Mikaela
Lehto Aleksi Joni Juhani
Liimatainen Juho Matias
Luhanko Tommi Juha Kalevi
Myöhänen Ossi Eemeli
Nikkanen Timur Timo Matias
Niskanen Jonne Tatu Valtteri
Nykänen Verneri Veeti Eemeli
Oittinen Joona Tapani
Paananen Miska Kauko Ensio
Pylkkönen Santtu Miika Johannes
rajabi yahya
Rautiainen Miro Matias
Roh Ko
Salminkoski Riku Kalle Aukusti
Siivola Sami Kalevi
Stepanoff Santeri Juuso Sakari
Tirkkonen Juuso Mikael Kristian
Tuovinen Pinja Aada Aleksandra
Ursin Vilma Anna Sofia
Valta Niki Toni Kristian
Vatanen Kalle Arttu Eemeli

Logistiikan perustutkinto, yo
Itänen Terhi Janita
Kääriäinen Veli Eemeli
Suuronen Sami Kalle Juhani
Tuppurainen Teemu Mikael

Liiketoiminnan perustutkinto, pk
Ahonen Lauri Elias
Al Jack Ghassan Jaafar
Alaoui Abdellaoui Soulaimani Ahmed
Andersson Kerttu Annina
Eskelinen Veikka Kalle Juhani
Filander Nette Karoliina
Haapalainen Peetu Viljami
Hakala Jessika Maria
Hakonen Ina Anastasia
Happonen Niki Oskar Juhani
Hassinen Peppi Erika
Heikkinen Tiffany Nicole
Heikkinen Elli-Veera Henriikka
Heiskanen Paavo Onni Ilmari
Herlin Roope Hugo Valdemar
Holopainen Ilona Anna Maria
Holopainen Sara Viivi Emilia
Huttunen Akseli Elias
Hyvärinen Aada-Emilia
Jaamalainen Topi Jaakko Santeri
Jokela Eveliina Aada Maria
Julkunen Minja Maria
Jälkö Roope Eemeli
Jäntti Tommi Reittu
Karttunen Toivo Eemeli
Karttunen Mette Mirjam
Karvali Vili Ilmari Nikolas
Karvonen Niko Kalevi
Kaskiniemi Miro Benjamin
Kauhanen Ninni Iita Jesperiina
Kekäläinen Iiris Elise Pauliina
Kemppainen Miro
Kokkonen Rasmus Leevi Oskari
Korhonen Sanni Johanna
Korhonen Janette Minja Viliina
Kulin Niko Aleksanteri
Kuronen Kerkko Mikael
Kyllönen Tuomas Juho Oskari
Kärkkäinen Aura Katariina
Lahdelma Arttu Ilmari
Lampinen Jalmari Ananias
Lastikka Eedla Josefiina
Liukkonen Neea Hannele
Lukkarinen Topias Jaakko August
Lyytinen Emmi Anniina
Lyytinen Marianne Tuulia
Malinen Vertti Petri Valtteri
Mecklin Sanni Maria
Miettinen Miska Alessandro Taavetti
Miilunpohja Lauri Mikael
Mikkonen Topi Oskari
Mikkonen Otto Matias
Mäkelä Ella Lumi Amalia
Nissinen Helmiina Ada Julia
Nissinen Vili Oskari
Nissinen Teppo Ilmari
Nousiainen Viivi Jenna Juulia
Ojala Lyydia Maria Hannele
Pakarinen Eemil Henrik
Pakarinen Tilda Henriikka
Partanen Joonas Petteri
Parviainen Leevi Johannes Petteri
Parviainen Väinö Pentti Johannes
Parviainen Antti Aaro Juhani
Pasanen Jami Juhani
Pitkänen Emma Milla Maria
Pitkänen Viivi Emilia
Pitkänen Hanne Mirjam Julia
Puustinen Elias Onni Oskari
Raatikainen Janina Mirja Anneli
Raatikainen Laura Helmi Elisa
Rautiainen Daniel Vihtori Aleksander
Reband Sandra
Rinkinen Oskari Onni Tapani
Ronkainen Aapo Jalmari
Ropponen Ella Julia
Ruhanen Joona Jeremias
Ruotsalainen Mari Pauliina
Ruuskanen Waltteri Tauno Asarias
Räsänen Veikka Elmeri
Räsänen Joni Matti Johannes
Saarenkivi Siiri Anniina
Savolainen Viljam Oskari
Suihko Niilo Jaakko
Sundgren Miikka Kristian
Säisä Henri Jesse Aleksi
Tabell Nooa Risto Mikael
Talbi Aaya
Tapio William
Tervamäki Irina Helmi Aliisa
Tiilikainen Aapo Eemil
Tolonen Emil Henrik Samuel
Tuomi Paavo Johannes
Tuomikoski Anselmi Adam
Vanninen Wilma Aino Olivia
Vartiainen Matleena Jenni Juulia
Verhilä Viivi Helena
Vihonen Anni Iida Maria
Väisänen Antti Juuso Eemeli
Åström Markus Ilmari

Liiketoiminnan perustutkinto, yo
Issakainen Aku Jussi Hermanni
Leskinen Suvi Magda Leena
Partanen Alina Fu Li
Puumalainen Veera Pauliina

Autoalan perustutkinto, pk, Presidentinkatu
Ahmad Yaser Mohammad
Ansamaa Jesse Kristian Johannes
Balk Santeri Eino Oskari
Dillström Toni Mikael
Holm Aatu Juhani
Hämäläinen Tatu Elmeri
Inkilä Jere Juho Olavi
Jäntti Jere Juhani
Karjalainen Veeti Vili Valtteri
Koistinen Emilia Hannele Inkeri
Korhonen Väinö-Kalle Johannes
Korhonen Aleksi Oskari
Kuutsa Toni Kristian
Leppänen Anna-Maija Henriikka
Luttinen Seppo Petteri
Lyytikäinen Onni Veeti-Ilmari
Miettinen Eetu Joni Matias
Mäkinen Markus Olavi
Paldanius Elias Isak
Rautiainen Tatu Onni Eemeli
Rissanen Arttu Elmeri
Räisänen Miska Joonatan
Räsänen Juuso Miro Kristian
Savinainen Joni Benjam
Siikanen Samuli Benjamin
Skottman Miska Roope Henrik
Svarts Alvar Allan Richard
Tiitinen Toni Aleksi Oskari
Tuononen Simo Tuomas
Tuovinen Joni Matti Aleksi
Vatanen Leevi Markus
Vihervuori Jesse Mikael
Väätäinen Veikka Joona Olavi

Autoalan perustutkinto, pk, Sahakatu
Grönlund Minttu Kristiina
Halonen Nette Aleksandra
Hyytiälä Päivi Susanna
Jäppinen Nina Emilia
Miettinen Riku Elias Valtteri
Mononen Saku Robert Cristian
Oinonen Pinja Milla Maria
Paananen Jasper Miro Anton
Pylkkönen Jenna Roosa
Ryymin Roosa Emilia
Tuononen Emmi Jennina
Vainikainen Topi Erkki Tapio
Vehviläinen Viivi Aada Eliina
Väänänen Väinö-Elvis Kalevi

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk
Doot Myan Metyas Angra
Engelage Jonni Markus Juhani
Hallama Nelli Heljä
Heikkinen Aki Tapio
Heikkinen Niko Petteri
Heikura Mico Matias Eemeli
Hoffren Samu Wäinö Juhani
Hyvärinen Veeti Valtteri
Hyvönen Leevi Toivo Ensio
Hänninen Antti Pyry Tapio
Jauhiainen Santeri Matias
Karhunen Miika Niklas
Kolari Jaakko Aaron Juhani
Laitinen Teemu Matias
Lyytikäinen Iida Eveliina
Närhi Riku Arttu Santeri
Parviainen Joonas Aarne Matias
Penttinen Vertti Topi Artturi
Puustinen Miro Kristian
Rantasalo Jesse Joel
Riekkinen Miska Rasmus
Waldén Juuso Kalle Topias
Vartiainen Arttu Matti Mikael
Vornanen Jarkko Aleksi

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk
Avonius Arttu Oskari
Berg Antti Matias
Biese Joona Erkki Juhani
Bruun Alissa Emma Johanna
Halonen Marcus Mikael
Hujanen Patric Kai Markus
Immonen Micael Johannes
Jenu Toni Miika Juhani
Kantonen Roope Kalervo
Karimi Mahdi
Kekäläinen Miika Valtteri
Koistinen Veikka Erik
Koponen Joona Juhani Mikael
Koskinen Tommi Johannes
Kuisma Tomas Kristian
Kumpulainen Eeti Antero
Kuosmanen Mauno Veikko Oskari
Laurinen Samu Aleksanteri
Lentz Samu Aleksanteri
Lindroos Kalle Rikhard
Lindström Jasse Chasimir
Loimi Vili Veli Santeri
Miettinen Arttu Sakari
Miettinen Leevi Oskari
Mähönen Luka Mikael
Pakarinen Jaakko Samu Olavi
Parviainen Tuukka Niko Tapio
Pulkkinen Santeri Konsta Eemeli
Puranen Otto Tobias
Riekkinen Mikael Luka Matias
Rissanen Joni Matias
Rissanen Walter Mica Juhani
Röntynen Pyry Jaakkima
Saarelainen Maksim
Seppälä Eppu Samuel
Takala Jimi Anton Matias
Tuomainen Kasper Ville Juhani
Ålander Jose Antton

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, yo
Martikainen Elina Silvia

Turvallisuusalan perustutkinto, pk
Collin Veeti Valtteri
Happonen Ville Juhani
Hytönen Ida Sofia
Häikiö Jaakko Ilmari Martinpoika
Jukkara Tiia Sofia
Jussila Juha Ville Valtteri
Koskinen Jonne Ari Sakari
Palomäki Nuppu-Emilia Jussintytär
Pursiainen Marja-Leena
Relander Riku Arvi Sakari
Rentola Johan Eerikki
Sato Kaarlo Ville Petteri
Tirkkonen Sara Kristiina
Turpeinen Senni Aino Elina

Turvallisuusalan perustutkinto, yo
Jämsä Eino Ville Jalmari
Repo Edi Yutthapichai
Sipinen Otso Juhani

Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk
Heikkinen Roni Janne Eemil
Holopainen Henri Tapio
Honkonen Eetu Oskari
Häkkinen Aleksi Yrjö Oskari
Korhonen Jimi Ilari
Miettinen Lauri Elias Einari
Pesonen Teemu Nuutti Juhani
Viiliäinen Niilo Henrik

Laboratorioalan perustutkinto, pk
Hannula Susanna Karoliina
Hiltunen Niki Jesse Julius
Soininen Senni Ilona
Utriainen Viivi Elisabet
Vänttinen Alisa Aini Matleena

Laboratorioalan perustutkinto, yo
Kauhanen Anni Johanna
Tuominen Jami Janne

Elintarvikealan perustutkinto, pk
Bollström Karmen Mirette Camilla
Eronen Oona Sofia
Heiskanen Ella Juulia
Jääskeläinen Inka Noora Tuulia
Mustonen Ella Maria Aurora
Mustonen Emma Iida Erika
Mölkänen Maria Mikaela
Pappi Noora Anne Marika
Pirskanen Aaro Sakari
Ryynänen Tiia Riitta Helena

Elintarvikealan perustutkinto, yo
Brilli Elina Katariina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk
Ansela Anna-Liisa
Asikainen Suvi Anna Wilhelmiina
Dunder Venla Viivi Olivia
Eronen Janna-Riikka Sofia
Haaraoja Roni Kristian
Haatainen Helmi Tuuli Hannele
Hartikainen Pinja Roosa Maria
Hatva Jenna Johanna
Heiskanen Helmi Elina
Helén Oona Sofia
Honkanen Iida Helmiina
Hyvärinen Jonna Virpi Liisa
Hyvärinen Eveliina Netta Marika
Häkkinen Nea Kerttu Tuulikki
Hämäläinen Tiina Liisa Elina
Hämäläinen Senni Elise
Hänninen Milla Mai Isabella
Ihanus Marita Riina
Ikäheimo Mitja Aleksanteri
Ikäläinen Senni Sofia Katariina
Joensuu Anna Yuanwei
Jäntti Nea Susanna
Karvonen Jenna Maria
Karvonen Veeti Samuel Ilmari
Kauppinen Sara-Tuuli Erika
Kavcic Jasmin Selena
Kiiski Tatu Aaron
Kokkonen Elina Kristina
Kontkanen Sara Sofia
Korhonen Roosa Ida Maria
Korhonen Topi Oliver
Kosunen Anni-Maria Eveliina
Koukku Jenna Johanna
Kovanen Emma Johanna
Kuula Jasmin Katriina
Kämäläinen Rosa Maria Kristiina
Könönen Jemina Moona Mimosa
Laakkonen Pinja Oona Katariina
Laine Krista Emilia
Laitinen Miska Aaron Johannes
Leskinen Roosa Eveliina
Lysinen Viivi Milja Matleena
Makkonen Helmi Eveliina
Mensio Roosamari Saga Jannika
Munter Henni Maija Anneli
Mähönen Jenna Henriikka
Nissinen Nana Sofia
Nordqvist Ida Anni Ilona
Nupponen Joona Petteri
Oinonen Lotta-Hiitta Mimmi
Oksman Aida Kiia Pauliina
Olli Iida Marja
Ollikainen Johanna Julia
Oravainen Milla Vieno Matilda
Pekkarinen Sofiina Aino Ester
Piippo Milla Mari Helena
Pursiainen Emma Kaisa Sofia
Putkonen Jenna Emilia
Putkonen Jere-Aleksi Markus
Puustinen Liinu Janette
Pääkkönen Elina Aino Anneli
Reinikainen Emmi Oona Johanna
Riekkinen Elli Helmi Sofia
Rissanen Ella Maaria
Rissanen Mette Anneli
Roivainen Milla Liisa
Ruotsalainen Peppi Sofia
Ruuskanen Sara Eerika
Ruuskanen Iida Sara Sofia
Rytkönen Emma Annikki
Ryynänen Noora Emilia
Rönkä Hanna Helmi Maria
Saarelainen Saara Susanna
Saikkonen Siiri Elviira
Sairanen Jutta Nella Katariina
Salmela Minttu Emma Ilona
Saukko Roosa Karoliina Susanna
Shnoro Mira Kristiina
Sihvonen Miko Kristian
Sonninen Heidi Janina
Thurén Erika Anna Sofia
Tiihonen Milla-Maarit Marianne
Tolvanen Iida Alina
Tolvanen Senni Vilhelmiina
Tourunen Emma Karoliina
Tuokko Nette Minttu Maria
Tuppurainen Mila Jenna Kamilla
Udd Jessica Susanna
Ukkonen Hanna Katriina
Vanninen Olga Anna Ilona
Vartiainen Aada Emilia
Vartiainen Ninni Iina Elina
Vartiainen Sofia Anna Elisa
Venäläinen Viivi Aleksandra
Vepsäläinen Emilia Juliaana
Villanen Millamarika Miisa Manuela
Virtanen Niilo Aaro Eemeli
Voutilainen Janni Maretta
Voutilainen Enni Iina Maria
Väkeväinen Emma Katariina
Åkerlund Taito Mertsi Mikael

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, yo
Ilves Anni Elina
Kiimalainen Miisa Maria
Leväniemi Saara Maria Amalia
Pussinen Anni Malviina
Seittivaara Silja Annika
Tengvall Maria Anelma Eliisa

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk
Aittapelto Pinja Elisa Marleena
Hiltunen Elli Sinikka
Hyttinen Ilona Hanne Marja
Iivarinen Veera Emilia
Iivarinen Iiris Pirkko Josefiina
Jekkonen Ninni Emilia
Koivistoinen Iida Kristiina
Korhonen Mira Anniina
Korhonen Sanna Sofia
Kortesalmi Netta Emilia
Kumpulainen Noora Anni Marjaana
Kähkönen Venla Emilia Jessica
Laitinen Siiri Sofia
Närhi Minerva Elmiina
Pirhonen Nea Johanna
Potasev Iida Sofia Annikki
Puikkonen Linda Elina Charlotta
Reinhardt Kuura Nikita
Ryynänen Jenna Linnea
Räsänen Jemina Juulia
Savolainen Iina Amanda
Soranta Silja Selina
Suorsa Ira Tuulia
Svahn Milla Elina Amanda
Thoopbucha Wachiraporn
Tossavainen Netta Emilia
Tuura Anni Elina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto (pk), perustason ensihoidon osaamisala
Etula Benjamin Joel
Happonen Meeri Annele
Holopainen Iina Alina
Karppinen Camilla Aleksandra
Kemppainen Topi Teemunpoika
Leskinen Viivi Alexandra
Multanen Venla Iida Amelie
Mustonen Iida Elisabet Pasintytär
Myyryläinen Pinja Maria
Nissinen Seelia Iita Loviisa
Paananen Ira Wilhelmiina
Peni Roosa Aleksandra Jukantytär
Sakko Inka Sofia
Salminkoski Sani Erika
Svätskaja Silvana
Tolonen Luukas Hermanni
Tukia Tiia Juulia
Väli-Tainio Nea-Noora Hannele
Väätäinen Nanna Inkeri

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk
Chelstowski Stanislaw
Eitakari Rasmus Eemil
Föhr Eevertti Iivari
Holopainen Arttu Eemeli
Ikäheimo Miko
Jäntti Samu Kristian
Karjalainen Jesse Aleksi
Katainen Erkko Oskari
Kauhanen Arttu Eemeli
Kauppinen Jiri Jaakko Jaromir
Koskinen Mitro Mikael Aleksei
Laakkonen Leevi Ilmari
Lehto Vili Jere Johannes
Lievonen Ossi Heikki Juhani
Lintu Aatu Olli Einari
Mikkanen Joona Emil
Nissinen Oliver Niko Mikael
Partanen Niko Aleksi
Pelkonen Jasper Joakim
Peltoniemi Leo Viljami
Pirinen Arttu Eemeli
Puustinen Veeti Vili Tapio
Rantala Aatu Johannes
Ruotsalainen Kalle Aukusti
Sallinen Valtteri Lauri Ensio
Savolainen Kalle
Sikanen Tuukka Markus Benjamin
Suihkonen Leevi Kaapo Juhani
Thitz Lauri Juhani

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, yo
Haakana Eetu Jyri Oskari
Ikonen Janne Juhani
Jyränkö Iines Matilda

Matkailualan perustutkinto, pk
Al-Hashimi Aseel Anwer Taha
Hakkarainen Elina Aleksandra
Khongsaenkham Chalisa
Kärsämä Rasmus Saminpoika
Lipponen Venla Noora Katariina
Puolakka Heidi Sofia
Pääkkö Venla Iines Tuulikki
Qvick Milla Aleksandra
Shehada Rinad Imad Eddin
Tuhkunen Jane Eerika
Valto Reetta Alisa

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Granholm Laura Marika
Hakkarainen Janna Sara Maria
Hanski Miia Maria
Heikkinen Kaisa Emilia
Heikura Ruusu Emilia
Heimonen Nea Noora Kristiina
Hõim Remo
Karppi Jenni Maria
Keinänen Krista Katariina
Kekkonen Joona Pekka Sebastian
Kokkarinen Essi Lotta Emilia
Korhonen Lilja Rosaliina Lydia
Korhonen Pinja Aurora
Kosunen Inka Tuulikki
Laitinen Laura Eveliina
Lehto Emilia Jenni Lyydia
Leppänen Noora Emilia
Lilja Samuli Veeti
Linnaranta Krista Eerika Elisabet
Lintunen Topi Oskari
Malassu Viivi Emilia
Nikkarinen Patrik Erkki Ensio
Pesonen Milma Maria Annikki
Puuronen Jerry Daniel
Pylväläinen Joni Juhani
Rissanen Ronja Seita Johanna
Ruotsalainen Sofia Iida Annika
Ruotsalainen Miia Maria Tuulikki
Ryynänen Niko Valtteri
Sedig Oona Eevi Victoria
Siikavirta Juuso Matias Oskari
Sürmeli Olga
Tenhunen Juuso Eetu Juhani
Turunen Kaisa Katariina
Voutilainen Noora Maria
Väätäinen Mira Kaarina

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, yo
Tolonen Petriina Anne Maria
Tuomiharju Tuulia-Kerttu Kristiina

 

Seppälän opetuspiste, Kajaani

 

Metsäalan perustutkinto, pk
Kaartinen Yrjö Arttu-Oskari
Rönkkö Paulus Kristian

 

Rissala

 

Lentokoneasennuksen perustutkinto, pk
Hakala Jimi Einar
Hyvönen Antti Veikko
Ikonen Valtteri Verneri
Junikka Leea Emilia
Jäntti Sisu Samuli
Kainulainen Julius Valtteri
Kangas Topi Juuso Elmeri
Korkalainen Topi Matias
Malassu Annika Eveliina
Paavola Niko Aulis Antero
Tissari Kanerva Tuulia

Lentokoneasennuksen perustutkinto, yo
Kuusela Nico Markus
Tahvanainen Laura Leena
 

Toivala

Metsäalan perustutkinto, pk
Eevala Juri Valtteri
Hallikainen Anttoni Matias
Hallikainen Miika Matias
Heimonen Esa Edvin Tapani
Heino Veikka Eero Olavi
Hyttinen Micho Johannes
Jalkala Ossi Einari
Jauhiainen Kim Veli Samuel
Juntunen Julius Oliver
Keurulainen Aatu Elmeri
Kilponen Henri Jere Kristian
Kuosmanen Roope Eemeli
Kuosmanen Joona Onni Viljami
Laatikainen Juha Jaakko Tapani
Laitinen Jere Pekka Santeri
Liimatainen Veeti Jussi Tapio
Mesimäki Ville Eero Valtteri
Meuranen Ossi Samuel Oskari
Pellinen Leevi Aapo Ilari
Pietiläinen Leevi Lauri
Pyrrö Arttu Iisakki
Qvick Otso Paavo Eemeli
Ranta Luukas Iikka Juhani
Rautiainen Aaron Johannes
Risto Niklas Joona Juhani
Savolainen Otto Arttu Eemil
Tukiainen Petri Olli Ilmari
Valjus Roni Henrik
Veikanmaa Tatu-Matias Anttoni
Vepsäläinen Joni Pekka
Vesamäki Vili Leonard
Vikki Tapio Johannes

Metsäalan perustutkinto, yo
Lappalainen Eero Tapani

Talotekniikan perustutkinto, pk
Ahvenjärvi Arttu Elias
Gholami Ehsan
Hyvärinen Ari-Roman
Lehtola Juuso Johannes
Löytömäki Kaapo Tapio
Miettinen Miika Juhani
Mohammadi Mohammad Reza
Nenonen Santtu Matias
Paldan Jasper Markus Benjamin
Pitkänen Joona Aleksi
Pukarinen Jarkko Leevi Olavi
Savolainen Allu Elmeri Alexander
Suihkonen Hugo Olavi
Viiliäinen Touko Tapio

Rakennusalan perustutkinto, pk
Aalto Konsta Nikolai
Ahonen Okke Villiam
Blom Eetu Mikael
Hartikainen Santtu Juhani
Harvima Arttu Petteri
Haukka Jesse Johannes
Itkonen Wäinö Vihtori Sakari
Julin Janna Joanna
Kekkonen Vesa Eemeli
Koponen Niko Petteri
Mannila Tony Niclas
Matilainen Jere Samuli
Mönttinen Petri Kristian
Möykkynen Pinja Iina Elisa
Partanen Arttu Saku Kalevi
Parviainen Salla Aada Sofia
Parviainen Eetu Petteri
Pasanen Jani Tapio
Pikkarainen Aapo Viljami
Pääkkönen Tuomas Otto Hermanni
Raatikainen Toni Mikko Antero
Ristolainen Leevi Johannes Matinpoika
Sipinen Toivo Johan Viljami
Taskinen Jere Eetu Petteri
Tewelde Abraham
Turunen Eetu Aleksanteri
Vainikainen Samu Matias
Weckström Niko Viktor
Virkkunen Jonne Miika Juhani
Virolainen Tomi Oskari
Voutilainen Arttu Markus Kristian
Väistö Hannes Petteri
Vänttinen Niko Kristian
Rakennusalan perustutkinto, yo
Sürmeli Kamer Gökcan

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk
Ahonen Nea Krista Johanna
Hakkarainen Mira Juulia
Hartikainen Nelli Mikaela
Jalkala Emma Katariina
Kainulainen Neela Eevi Anniina
Laukkanen Camilla Eveliina
Leppänen Ninni Alisa Karoliina
Miettinen Pyry Arttu Christian
Miettinen Kerttu Aino Emilia
Nissinen Roope Pekka Daniel
Pirskanen Siiri Maria
Rantala Jenna Ellinoora

Puutarha-alan perustutkinto, pk
Kaunisto Miia Raija Kristiina
Pakkanen Roosa Maria
Taskinen Eetu Pekka Jalmari
Vesamäki Iisa Amanda
Vänskä Miska Ilkka Elias

Puutarha-alan perustutkinto, yo
Loikkanen Marilla Vilhelmiina

 

Varkaus
 

Autoalan perustutkinto, pk
Ainali Miro Sakari
Haukka Onni Pekka Johannes
Hiltunen Nadja Tuulia
Kauhanen Roni Henrik
Laitinen Valtteri Veikko Tapani
Pulliainen Tino Tapani Kasperi
Putkonen Venla Aada Esteri
Reisko Joni Kaapo Petteri
Ruskavaara Niilo Oskari Jussinpoika
Saarela Ville Valtteri
Savolainen Tuomas Tatu Kalevi
Savolainen Jere Kristian
Tuovinen Eetu Petteri

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk
Hukkanen Viivi Helga Josefiina
Hämäläinen Oscar Jyrki Johannes
Karhu Miro Kristian
Karvonen Tino Benjamin
Markkanen Niko Kalevi Antero
Mykrä Pekka Matias
Reinikainen Juho Veikko
Savolainen Arttu Otto Eemeli
Töntsi Mikael Antonio

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk
Antikainen Joel Markus
Halonen Aleksi Antti Sakari
Hodju Santtu Eemeli
Hyttinen Joonas Aleksanteri
Karppinen Juuso Jasperi
Kurkela Julia Aurelia
Myller Niilo Matias
Pirskanen Mikael Timi Sebastian
Räsänen Kosti Kasperi
Sirkiä Jesse Ilmari
Varonen Veeti Hermanni
Vehkaperä Paavo Teemu Kalevi
Väisänen Venni-Viljami

Turvallisuusalan perustutkinto, pk
Björkstedt Simo Rasmus Christian
Brax Jere Anttoni
Dag Roope Arttu Juhani
Henriksson Roope Einari
Hämeenniemi Sami Juhani
Ikonen Santtu Mikael
Kauhanen Aamu Amanda
Kesänen Tiitus Mikael
Nyyssönen Eemeli Väinö Erik
Pesonen Emma Sofia
Puikonen Aleksandr
Sulaiman Ahmad
Tanskanen Pinja Aleksandra
Tissari Monna-Maria
Vauhkonen Niko Valtteri
Vänninen Sini Emilia

Talotekniikan perustutkinto, pk
Akbas Mustafa Izzet
Laitinen Jyri Taito Tapani
Laitinen Aatu Jasperi
Räisänen Ville Eemeli
Tarvainen Arttu Pekka
Turunen Eevi Aada Elina

Rakennusalan perustutkinto, pk
Kankkunen Bea Juuli Marjatta
Kauhanen Katariina Senni Sofia
Koponen Eeli Otto Oliver
Korhonen Roosa Amanda
Kräkin Suvi Susanna Nampetch
Kärkkäinen Ville Sebastian
Laitinen Jasu Kristian
Lepistö Joel Eelis
Nissinen Aapo Vincent
Ropponen Jere Veli Juhana
Syväluoto Venla Ulrika

Rakennusalan perustutkinto, yo
Ikonen Josua Eemil Augusti

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk
Arolaakso Aada Olivia
Jäntti Yasmin Yessel
Kelander Siina Vanessa
Korhonen Mira Annika
Majuri Noora Essi Maria
Markkanen Inka Maaret
Miettinen Mona Linnea
Mänttäri Aada Roosa Maria
Pekonen Vilma Anni Aurora
Reponen Ronja Jessika
Ropponen Minka Maija Olivia
Rossi Niina Iida Kristiina
Salakka Nanna Maria Katariina
Sutinen Venla Vanessa Marlene
Turunen Melissa Janina Anette
Åkerlund Maria Eila Vilhelmiina

Liiketoiminnan perustutkinto, pk
Abdulmahdi Jenni Maria
Aholainen Venla Aino Helena
Henttinen Nea Anna Maaria
Hiltunen Mette Mari Annika
Hokka Anni Liisa Olivia
Husso Oona Sofia Jessica
Hätinen Sophia Helmi Marianne
Karttunen Sini Ella Anniina
Kauhanen Tomi Samuel
Kinnunen Karo Pauli Hermanni
Koponen Venla Emmi Anneli
Kurkela Sinna Vanessa
Onikki Aino Kaisu Tuulia
Räisänen Arttu Viljami Johannes
Räsänen Enni Tuulia
Sivonen Wili-Valtteri Akusti
Someroja Miko Santeri

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, pk
Aro Marius Johan Aleksi
Autio Santeri Oliver
Huttunen Aino Katariina
Lehtola Olli Emil
Nykänen Nico Joona Markus
Tarvainen Moona Ilona
Toivanen Perttu Tomi Samuel

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk
Aho Väinö Aleksanteri
Eronen Leevi Joona Samuli
Hautalampi Pirkka-Pekka Pellervo
Ikonen Lenni Mikael
Immonen Joona Mikael
Jokinurmi Joni Antero
Karjalainen Sammy Lucas Nikolai
Kolari Saska Eemeli
Koponen Jesper Pyry Aleksanteri
Kosunen Sakari Eemil Ensio
Kosunen Jeremias Veikka Viljami
Loikkanen Miro Erik Daniel
Luotinen Taavetti Seemi Edvin
Lyytikäinen Tuukka Ilari
Mäkelä Luka Eemil
Poimela Jyri Pertti Tapani
Ruuskanen Niko Kristian
Suhonen Aapo Vilho Tapio
Tuominen Aleksi Olavi

Varkauden lukio

Auvinen Moona Peppiina
Barinkov Artur
Hahtala Roni Veikko Viljami
Heikkinen Wilma Lovisa
Heikkinen Milla Eerika
Heinimö Iivari Julius
Hiltunen Ellanoora Marita
Holopainen Emma Matleena
Hotti Henrietta Emilia
Hukkanen Rosalinda Mirella
Huttunen Emilia Anna Annikka
Hypén Sini Susanna
Hänninen Oskari Toivo Mikael
Hänninen Miska Antero
Itkonen Miro Joona Artturi
Jouppila Jaakko Jukka Hermanni
Juutilainen Meri Jemina
Kaksonen Lauri Juhani
Karvinen Essi Sofia
Kauppinen Kerttu Katariina
Kekkonen Saara Elisabet
Kilpeläinen Kalle Aapeli
Kinnunen Silja Pauliina
Klemettinen Rasmus Eppu Aleksi
Kolari Julia Anni Ellen
Koponen Kirsi Lotta Eveliina
Kähkönen Outi Maria
Kärkkäinen Jenna Eerika
Kärtevä Niklas Petteri
Kääriäinen Siiri Emilia
Lankinen Ville Jasper
Lappalainen Joona Eemil
Leppänen Eetu Matias
Matilainen Ville Topias
Mykrä Nea Fredriikka
Naumanen Jesse Aleksi
Nissinen Vili Henrik
Nokelainen Jussi Jalmari
Nykänen Siiri Helmi Irene
Nykänen Elmeri Elias
Ohisalo Oonaleena Olga
Oinonen Siiri Orvokki
Ollikainen Kasperi Olavi
Ollikainen Wilma Elli Auroora
Pesonen Mirella Anette
Piironen Roope Juhani
Poraharju Viivi Olivia Katriina
Puisto Samuel Aaro Joakim
Pulliainen Lotta Sofia
Rastas Lotta Elina
Riukulehto Onni Eelis Aukusti
Rosenberg Arna Elina
Rosvall Juuso Viljo Uolevi
Sohlström Vilma Ilona
Surkka Nella Susanna
Sutinen Reeta Marjatta
Taavitsainen Sanna Amanda
Tiilikainen Henna Emilia
Tolonen Pinja Sara Sinikka
Tuhkanen Milja Aurora
Tuovinen Aino Liisa Olivia
Turunen Valtteri Juhani
Tyrväinen Arttu-Ilmari Toivo
Ursin Milma Maria
Vacklin Jimi Reittu-Edward Waltteri
Widgren Lilian Kaarina
Virekoski Saara Anniina
Vänttinen Topias Valtteri
Väänänen Hanna-Lotta Matleena